Polaroid 669

No tak jo. K novému foťáku jsem chtěl hodně materiálu a chtěl jsem různé druhy, abych mohl objevovat, experimentovat, maličko plýtvat. jaj. Neposlechl jsem instinkt, který mi říkal, nedělej to. Objednal jsem si na ebay z různých směrů, zdrojů jak Polaroid 667, o kterém jsem už psal, ale také 669. Těšil jsem se na ten materiál. Výsledky prací různých autorů jsem viděl na instagramu hodně a barvy prošlého filmu mě uchvátily.

Jaká byla praxe? nechtělo s emi čekat na modelku a jal jsem se fotografovat cokoliv, jen abych věděl, zda to bude stejný průůů… jako ty předešlé, nebo úspěch.

Prásk. Založil jsme první kazetu ze dvou, zase slepeno, nešlo tahat snímky a s několika jadrnými slovy skončily roztrhané na stole. Druhý film málem skončil podobně. najednou jsme kazetu vytáhl, zničil další dva snímky, založil znovu, udělal zkušební snímek a hele, vyšlo to. Nechal sjem tedy zbývající snímky, až bude model. Model dorazil a všechny snímky skončily se sprostými slovy vytrhané z kazety.

Poučení. Když mi kluci z Polagraphu říkali, že na ebay kupovat prošlé filmy je obrovské riziko, nevěřil jsem. Nekoupím od amíků už ani leporelo !

Výsledek je takový, že ze šedesáti snímků vyšel jen jeden a není to zas tak špatný, na Instagramu posbíral pár označení. Mě prošlá chemie zadělala celý foťák a čištění bylo náročné, ale to k tomu patří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..