První zkušenosti s novým Polaroidem 600SE

Občas se stane, že se člověku splní sen. Velký a dlouhodobý sen. A taky se někomu stane, že mu k tomu splnění snu někdo dopomůže. Mě se to stalo a z velké dálky za mnou dorazil nový Polaroid 600SE.

Po rozbalení po dlouhé cestě přišlo příjemné zjištění. On je úplně nový. Krom zadní stěny téměř netknutý. Vypadal prostě jako úplně nový.

A protože jsem se předzásobil různými filmy, focení mohlo začít. No, jak to už u mne bývá, rozčarování přišlo hned. Kamera byla v pořádku, ale filmy objednané přes ebay ne. Jeden z filmů byl Polaroid 667. Obě kazety byly promáčklé, slepené listy filmů a vyteklá chemie. Druhá kazeta to samé. Otevřel jsem ten samý film od jiného dodavatele, ten samý problém.

Naštěstí je tu ještě Fuji FP100-C, který se dá na chvíli ještě koupit. Také velkou naději vkládám do Floriana „Doc“ Kapse a jeho projektu.

Hlavní je ale focení s tímto foťákem. Ještě dlouho potrvá, než si začneme plně rozumět, ale je po dlouhé době skvělé mít moc nad snímkem, kdy si určuji expozici, hloubku ostrosti a ostrost samu. Zkouším expozimetry, ty staré i aplikace do mobilu. Při posledním focení se mi toho moc nepovedlo a pár snímků jsem prostě pohřbil. Třeba svojí hloupostí, kdy jsem nevytáhl „planžetu“, neboli krycí lištu v kazetě. To se mi povedlo už dvakrát a já tak vyrobil nejtemnější fotografii své historie 😀

Fotografií vzniklo během dvou týdnů vícero, ale kvůli lidské hlouposti je zatím nemohu zveřejnit, protože nechci ubližovat milované osobě. Tak příště.

Jednu poznámku si neodpustím. Z ebay už nějakou dobu nakupovat nebudu, protože co jsem objednal z USA, to bylo špatně. Co odjinud, bylo dobře. A to jsem se těšil na černobílý film peel apart. Takže se budu spoléhat na distributory, kterým věřím.

A samozřejmě budu věřit projektu ONE INSTANT a těším se na první filmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..