Bělení a skenování Polaroid negativů

Po prvním vyfotografovaném filmu FP-100C jsem přemýšlel, co s negativy a k čemu mi vlastně budou. Byla to nová situace, protože dosavadní moje polaroidy byly na integrálních filmech a poprvé jsem pracoval s peel-apart. Na Polaroidu právě miluju tu jedinečnost originálu, co nejde opakovat a najednou je tu negativ. Na jednu stranu to otevírá různé dveře na různou tvorbu, ale zatím tápu. Taky jsem řešil, kdo mi naskenuje tak velký negativ a kupovat drahý stroj kvůli pár negativům se mi moc nechtělo.

Jak všichni zasvěcení vědí, negativ si z peel-apart filmu musíme napřed „vyrobit“. Věřte mi, že ani tento proces jsem neměl jednoduchý a to mám tak vlastně vždy. Než jsem se dostal k té pravé „chemikálii“ vyzkoušel jsem opravdu mnohé. Z různých návodů na „tytrubce“ jsem okoukal způsob a vyzkoušel dva WC gely, než jsem se dostal k tomu, co jsem považoval za nevhodné a to je naše SAVO, které působí hned a skvěle. Možná sem dám časem video s tímto jednoduchým procesem „Bleachingu“, ale to až budu mít čas 😀

Negativy mám tedy „vybělené“ a připravené a protože jse se nemohl dočkat nějakého profi skenování a doma mám jen obyčejné scaner na papír a fotky, udělal jsem jeden pokus z nouze. Negativ jsem položil na svůj scaner a na to položil svůj rozsvícený mobil s aplikací na svícení displejem. No a ‚voala‘, výsledek můžete vidět tady a pak už jsem si jen hrál. Do budoucna snad použitelné, ale nyní, když budu chtít zvětšeninu – print svých polaroidů, budu přeci jen skenovat originály pozitivů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..